Tecavüzcülere af!

Çocuk tecavüzcülerine af getiren bir yasa maddesini bir gece vakti meclisten geçirmişler.
Önergeyi veren milletvekillerinin isimlerini haberde okudum.
Bunlara oy veren herkesi tebrik ederim.
Memleketin bunca sorunu varken sapıkları kurtarma peşine düşmüş, bunun için, belli ki kapasitelerini zorlayarak bir metin yazmaya çalışmış bu adamların orada yer işgal etmesine vesile olmuş herkesi tebrik ederim.
Sümüklü bir sünepenin dummy’leri tarafından “kandırılabilmiş” bir siyasi oluşum yeri geldiğinde birilerinin işini görmek için çok gözü kara hareketler yapabiliyor. Bunun da adı siyaset…
Ve bu siyaseti yapan, destekleyen herkes eminim şu anda eseriyle gurur duyuyordur.
Yazacağım her şey açıkça bir nefret suçu içereceği için yazıp yazıp siliyorum. Bu yüzden tuhaf, verimsiz bir yazı oldu bu.

Malumunuz, bir devalüasyon geçiriyoruz. Bu işi tek başına başbakanın stand-up gösterileriyle geçiştirmeyi yeterli görmeyip..
Oyuna, toplumun büyük bir kesiminde şok etkisi yaratacak bir düzenleme ile olumsuz yönden bir “dikkat çekme” numarası da katıyorlar diye düşünüyorum.

Belki de içeri daha çok Fetöcü atabilmek için çocuk istismarı gibi gayet “normal” suçlar işlemiş insanları dışarı salmaları gerekiyordur. İşin lojistik kısmını küçümsemeyin. Bu devlet, cezaevine koyduğu mahkumlarının toplu firar etmesinden korkup, gelecek bir hava desteğine karşı cezaevlerine uçaksavar yerleştirecek kadar kafası karışmış durumda şu sıralarda..

Ya da hatırlı bir kişinin bir davası vardır ve kanun bunun için yapılıyordur. Hukuk bu topraklarda genelde bu işe yarar. Buna “olmaz” diyecek kadar naif insanlar Güven İslamoğlu’nun yüzerken suyunu içtiği akarsular gibi gözüküyor gözüme.. Ama açıklama yapmayı da gerekli bulmuyorum. Hem tecavüzcü-tacizci insanların muhafazakarlıkları baş döndürücü bir ilişki, biliyorsunuz.

AKP’nin, toplumun belli bir kesiminin algılarını manipüle etmek için yapmayacağı iş yok. Bu, genellikle görevin kolay kısmı oluyor. Çünkü bu kitle özellikle son bir kaç yılda, herhangi bir şeye inandırılabilme eşiğinin düşmesi konusunda tarihe geçecek bir performans sergiledi. Öte yandan, diğer kesimin algısıyla oynama yöntemleri, evrensel insanlık değerleriyle çelişen eylemlerde bulunup onların tepkisini çekmek ve toplumu daha da bölmek şeklinde icra ediliyor ve en az birincisi kadar pis bir iş. Ama bu işe gönüllü sayısız adam var. Burası Türkiye. Tekrar hoş geldiniz. İspatlamazsan şerefsizsin diye bağırıp ertesi gün belgesi yayınlandığında umursamazca hayatına devam edecek kullanışlı ahlaksızlarla dolu bir memleket burası. Elinizde belli bir güç tuttuğunuz sürece 13 yaşında kızları tecavüzcüleriyle evlendirmeyi öneren bir kanun maddesi bile hazırlatabilirsiniz. Hem İslam’da da varmış. Bu her türlü muhalefeti bastıracak eşsiz bir savunma yöntemidir. Çünkü bir şeyin dinen caiz olduğunu söylediğinizde teknik olarak onu eleştiren herkesin karşısına inanan bir çoğunluğu koymuş olursunuz. Ülkemize tekrar hoş geldiniz. Ha bu arada gerçek İslam bu değil diye düşünenlerdenseniz kesinlikle böyle şeylerin sizin gibi aptallar yüzünden hayata geçebildiğini de bir gün anlayabilmenizi dilerim. O gün sizin için çok utanç ve azap verici olacaktır. Bu adamları böyle pervasızlaştıran herkesin bir gün bunun utancını yaşaması dileklerimle..

Düşüncelerinizi yazın...

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.