Yanlış anlama…

Dün, Zaman’a kayyum atanması haberinin altına yazılan yorumlara takılıp “bu kadar da olmaz artık” demiştim.

Yanılmışım. O kadar oluyor, hatta fazlası da arkasından geliyormuş. Bir haber sitesi, devletin el koyduğu bir gazetenin, muhtemelen son kez muhalif bir manşetle çıkmasını, “bu manşet ne!” diyerek, artık kraldan çok kralcılık kantarını parçalayacak bir yılışıklıkla haberleştiriyor.

İnsan, sadece böyle yandaşları olduğu için bile durup, ben nerede yanlış yapıyorum diyebilmeli, durumunu sorgulayabilmeli…

Alta yazılan yorumlardan ise artık bahsetmiyorum bile. Bu insanlar akıllarını kaçırmışlar.

Bu manşetin altına haber diye yazdıkları da “Paralel Örgütün yazarları yazılarına devam etti” cümlesi, iyi mi..

Şu adamlarla kişisel bir sorunun olmuş olsa bile, bunlara üçüncü birinin yaptığı bir saldırıyı böylesine alkışlamazsın.

Bu kadar nefret ediyor idiysen, bu kadar gözün karardıysa, bilmediğimiz kişisel bir davan var idiyse, kendi takım taklavatınla girecektin o gerdeğe… Şimdi başkasının icraatını izlerken (ki bu haksız bir şeydir mevzuuna hiç girmiyorum bile) oh oh daha çok bastır demek, adamın aşağılık olduğunu gösterir.

Yok adamlarla kişisel bir davan yoksa, aynı çanağın başka bir tür bokuysan, böyle gönülden düşmanlıklar senin daha da aşağılık olduğunu gösterir.

Başka da hiçbir şeyi değil, trol bozuntuları….

Şu sitedeki haberleri yazan (çoğunluğunu da copy-paste eden) tiplerin, yanında çaycılık bile yapamayacağı insanlara “paralel örgütün yazarları” diyebilmesi, geleceğimizin, kimi savunduğumuzdan bağımsız olarak boktan bir çıkmaza doğru sürüklendiğinin işaretidir…

Kayyumun “yanlış anladığı” şeyin doğrusunu bu beyinsiz troller biliyor. İktidarın doğruları artık bu adamlarca anlaşılan, değerlendirilen bir aklın mahsulleri yani…

İnanın korkuyorum. Aha bu tarihte buraya yazmış olayım. Olacaklardan korkuyorum… Bu memleketi mahvedecekler… Bu gerizekalılar korosu o zaman ne diye bağıracak, bunu da merak ederek korkuyorum….

Zaman Son Manşet

Zaman Son Manşet


Yazıya, ertesi gün ilavesi:

Troller boşuna endişelenmişler. Kayyumlar işlerini iyi biliyorlar. (Aklıma 90’larda izlediğim bir porno filmden bir diyalog geldi, tahmin edemeyeceğiniz kadar duruma uyuyor ama yazamam).

Zaman’ın bugünkü ilk sayfasını gördüğümde aha dedim. Troller de şöyle bir manşetle olayı görmüşler:

yeni_zaman

Şimdi kuşa benzedin misali… Espriyi fazla uzatmayalım. Bu siteyi yapan arkadaşlar bu mevzular sayesinde ortaya çıkan yeni iş olanaklarına göz kırpıyorlar muhtemelen. Herkes ekmeğinin peşinde sonuçta… O yüzden, işinizden şikayetçi olmayın.

Düşüncelerinizi yazın...

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.