Kayyumlar falan..

Seçimlerde kendi öngörüleri gerçekleşmeyince seçmene aptal diyen insanlara kızarak büyüdük.

Birkaç seçim önce, viski içip çerez yiyerek oy kullanmadığım bir seçimin sandıklarının açılmasını izleyişim, coşkulu arkadaşlarımın şok geçirmelerini keyifle izleyişim aklıma geliyor. AKP’nin çok oy almasından tuhaf bir zevk alıyordum. AKP’yi sevdiğimden falan değil. Karşı taraftakiler bana daha derinden sistemin parçasıymışlar gibi geliyordu, belki bundandı. Of ya, tüm bunlar sanki bir milyon yıl önceydi… Bidon kafalı, göbeğini kaşıyan ayı, oy kullanmaya giderken yanınızda götürünüz (beyin resmi) vs… tepkilerine kızıyordum. Bu komik hikayede ciddileştiğimiz yer, çoğunluğun seçimine saygı gösterilmesini istediğimiz kısımdı. Zaten insanların çoğu da bundan çıkış bulamıyordu.

Seçmenin tercihi kutsaldır, gidin halkı anlayın, halka kendinizi anlatın, siz kazanın deyip duruyorduk. Şimdi bir milyon yıl öncesine bakınca dehşete kapılıyorum. Burada asıl halkı tanımayan benmişim, safça düşüncelerin peşine takılmış, halkçılık oynamışız..

Lafı uzatacak durumda değilim.. Adamlar şimdi de Zaman gazetesine kayyum atamışlar. Şimdi de diyorum, çünkü yakın zaman önce el koyup, çılgın maaşlarla kayyum atayıp birkaç ay sonra da zarar ediyor diye komple kapattıkları gazeteler / televizyonlar var. Zaman Türkiye’nin en çok satan gazetesiydi. Yandaş internet sitelerinde “inlerine girdik” manşetleri atılmış… Zafer havası esiyor… Bu yazıyı ilgilendiren kısmı olayın kendisi değil haberin altına yazılmış yorumlar.. Midesi, sinir sistemi bu yorumları okumayı kaldıran arkadaşlar zahmet edip bunları bir okusunlar. Ondan sonra halkın iradesinin kutsallığını, demokrasinin faziletini, zartı zurtu falan “döne döne” konuşalım.

Bu blogda darbelerin halkı sığır yerine koymak olduğunu savundum durdum ya, eskittiğim klavye tuşlarına yanıyorum.

Bu arada, hayatımda para verip Zaman gazetesi alıp okumuşluğum da yoktur. Kumpas zamanlarında yaptıkları gargarayla bizi nasıl kandırdıklarını da unutacak değilim. Şimdi aynı fikri paylaşmadığım insanların ifade özgürlüklerini dert ediyor olmam ayrı bir eşeklik tabi, bunun da farkındayım.

Ama sevgili arkadaşlarım. Lütfen, şu yandaş yayınların altına yazılan yorumları okuyun. Çok güzel bir başlangıç noktası bu, bir şeyleri anlamak için…

 

Kayyumlar falan..” üzerine 2 düşünce

  1. Geri bildirim: Yanlış anlama… | Selim Pehlivan

  2. Geri bildirim: Kayyum | Selim Pehlivan

Düşüncelerinizi yazın...

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.