Yerli diziler

Sadece bayağılık, hayal gücü eksikliği(*), yeteneksizlik değil…

Şiddete övgü de içerdiği için topluma doğrudan zararlı olduklarını düşündüğüm pisliklerdir..

Beşiktaş’ın Türkiye Kupası maçını izlemek için ATV’ye maruz kalmış durumdayım. Devre arasının tam bitişinde elemanlar yerli dizilerinin reklamlarını yapıyorlar.

Bir diziye dair reklam yapılırken insanı intihara sürükleyecek kadar berbat müzikler eşliğinde art arda 7 sahne gösterildi ve bunlardan 5’inde doğrudan şiddet unsurları vardı.

Barın önünde duran boş kadehleri buzlayan ama bu rezilliklere günün en az 10 saati boyunca göz yuman RTÜK denen kuruma selamlarımı gönderirim bu vesileyle..

Kirli sakal bırakmış, takım elbise giymiş, pre-intermediate Türkçe konuşan asık suratlı lavuklar ve ekranda sadece ama sadece porno endüstrisi ürünlerinde görmeye tahammül edebileceğiniz hatunları gösteren gerçekten çok enteresan şeylerdir…

Hurley’nin 5. sezonun bir bölümünde annesine yaşadıklarını özetlediği bir sahne var. Hayatında sadece ama sadece bunu seyretmiş olması bile, kafası normal düzeyde (ya da biraz altında) çalışan bir insana bu şeyleri çekmeden önce utanıp başka bir şeyler yapması için yeterli motivasyonu verirdi.  Gösteri dünyasının insan gücünün, lisede sınıfın arka tarafında oturan ve kafası somut şeylere çok basmadığı için insan ilişkileri üzerinden işi yürütmeyi keşfetmiş tiplerden oluştuğunu söyler dururum, burada bunu bir kere daha not düşmek gerekir..

Özetle yerli diziler….Aptalların kendilerinden çok daha aptalları eğlendirmesidir…

Bunlar bizim önemli bir ihracat ürünümüzdür diyenleri de ayrıca yanaklarından öperim. Artık Arjantin marjantin anlatmıyorum. Öpmek daha mantıklı…


(*) Bu dünyada birine acıyacaksanız o hayal gücü zayıf insandır. Bunun da beteri, hayal gücü eksik olduğu halde ona dayalı bir şey yapmaya çalışandır sanırım. Kalabalıkların önünde olup söyleyecek sözü olmamak gibi bir şey…. Böyle tiplerin gösteri dünyasını çalışma alanı olarak seçmesi özünde alay edilecek, küfür edilecek bir şey değil, acınacak bir şeydir esasında…. Düşünsene, “bir şey yazdım 70’li yıllarda bir Ege kasabasında geçen olayları anlatıyor” diyen 6 senedir görmediğin okul arkadaşın bile olsa siktir git dersin… Bir de şu sikik tipler bunu yapınca nasıl tahammül gösteresin be cancağızım….

Düşüncelerinizi yazın...

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.