Yurtiçi Kargo

Görebildiğim kadarıyla, şu anda Türkiye’nin en rezil kargo firması bu.

Hizmet kalitesini, süratli teslimi, güler yüzü, olağanüstü durumlarda çözüm üretme becerisini falan geçtim.

Yurtiçi kargo, bizim bölgede bir süredir teslimat dahi yapmıyor.

Yani, bir kargo şirketi aldığı bir gönderiyi alıcıya teslim etmiyorsa, bunu her seferinde yapıyorsa artık rezil denmeyi hak etmiş olsun müsaadenizle..

Bir de telefonlara bakmama gibi bir şirket kültürleri var bu adamların. Özellikle “şirket kültürü” diyorum, bu münferit bir vaka değil çünkü.. İnternetten bunlarla ilgili şikayetlere bakarsanız memleketin farklı yerlerindeki şubelerde aynı şeyin yapıldığını okuyorsunuz. Şubeyi arıyorsunuz, elemanlar orada oturuyorlar, şube müdürü Facebook’ta takılıyor, telefon acı acı çalıyor ama kimse açmıyor.

Bir otelde yapılan bir bayiler toplantısında alınmış bir karar olduğunu gözümde canlandırıyorum bu telefon cevaplamama sisteminin. U şeklinde dizilmiş masaların ortasında ayakta duran profesyonel yönetici “arkadaşlar bundan sonra telefonlar çalınca bakmıyoruz okey mi?” diyor.. Arkada projeksiyonda o sırada nasıl bir görüntü olacağını şu an canlandıramadım gözümde..

Bir şekilde samimiyet kurup konuşabildiğiniz çalışanların bahanesi ise aynı: Eleman yetersiz, internetten satış bizi mahvetti vs…

Akşam, alanında oldukça başarılı bir internetten alışveriş sitesinden birkaç şey aldım. Tam siparişi onaylayacaktım ki  baktım sadece Yurtiçi Kargo ile teslimat yapıyorlar. Hiç düşünmeden sayfayı kapattım.  Senelerdir internetten alışveriş yaparım ve bu hıyarlar da çok eşyamı taşımıştır. Böyle olması gerçekten üzücü…

Düşüncelerinizi yazın...

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.