14 Şubat Sevgililer Günü

Perakende ve bireysel bankacılık sektörlerinin gerçekten de sevgilisi olması hesaplanmış, nedir ulan bu diye sorma özelliğini “yitirmiş” kitlelere dayatılan bir başka saçmalık.

Batı ya da batı kültürü kaynaklı pek çok hoşluk hakkında başka galaksilerdeki yaşam olasılığı kadar bir spekülasyona bile sahip olmayan insanların Aziz Valentin’in yortusunu bu kadar kolay içselleştirebilmelerine hayret etmeme vesile olan “hadi salaklar, bir şeyler satın alın, birbirinizi tüketin” günü.

Kendisi aslında entelektüel kaygılar taşırmış, dikkate değer şeylere kafa yorarmış ama toplumun genel olarak benimsediği şeylere karşı olmamak için böyle ritüelleri hoş görürmüş gibi yapıp özünde hiçbir özelliği olmayan kişiliksizliğine dönme fırsatını kullanıp böyle şeyleri savunurken tuvalette oturmanın iç rahatlığını yaşayan gazeteci-yazar tayfasından biraz daha nefret etmemi sağlayan bir gün aynı zamanda…

“Size özel” bir sevgililer günü vardır ve o güne uyandığınızda bunu hemen fark edersiniz. Bu gün size özeldir ve onu saçma sapan şeylere para harcamaya hazır milyonlarca geri zekalıyla beraber kutlamanız gerekmez.

Düşüncelerinizi yazın...

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.