Sağda durmak mı?!

Bizi karşıya geçirecek yolcu motorunun iskeleye yanaşmasına benim için bir solukluk bir yüzme mesafesi kalmışken hafta içine göre oldukça kalabalık olan iskele de hareketlendi.

Görevli, iskelenin ucuna doğru yürümeye başlayan kalabalığa “sağ tarafta bekleyelim, inenlere yol verelim lütfen” diye ezberden bir tonla seslendi.

Önümde duran, yanında karısıyla bekleyen orta yaşı geçkince adam bu uyarıya yüksek sesle yanıt verdi: “Askerde miyiz kardeşim sağda dur falan diyorsun”

Görevli hazır cevap çıktı: “Trafik de böyle akar ya abi..”

Ve ben bu sitede yazdığım onca yazının pek çoğunu yazdığıma pişman oldum o an.. Şimdi burada bunu yazıyorum diye öyle demiyorum. Gerçekten o an aklıma bu blog geldi. Yazmış olduğum bir sürü şeyi düşündüm çabucak.. Lan salak Selim dedim. Sen boşuna yazıyorsun. Aha işte, bizim memleketin sosyo politik ya da her ne havalı ismi varsa, o açıdan özeti bu işte…

Şu sıralar popülerliklerini korumaya çalışan sokak direnişçisi arkadaşlara da mevcuda itiraz ederken ne çeşit bir malzemenin geleceği adına kavga verdiklerini düşünme fırsatı vermesi açısından bu örneği dikkatle üzerinde düşünülmesi gereken bir durum  olarak sunmak isterim.

“Bağzı şeyler” e fazla kafa yormamak lazım bu memlekette. Buna değmez çünkü. Bazen yazarken sıkılıyorum, ilginizi çekmeyecek teknik konulardan bahsedeyim diyorum artık.. Ne bileyim, buraları böle teknik konularda yaptıklarımı paylaştığım bir forum yapayım diyorum. Şu yan tarafa proje isimlerine göre bir menü kondurayım, yaptıklarımı buraya koyayım diyorum bazen. Nasıl olsa sağda durmayı askerde yaşadığı aşağılayıcı eğitimin bir parçası sayan adam benim için sorun değil. Bunu sorun eden birileri varsa onlar kavgalarını versin ben de kahve molamda onları okur dalgamı geçerim..

Düşüncelerinizi yazın...

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.