Hayat nefesini kesen anların toplamıymış…

Şu “dava” adamlarına da hasta oluyorum. Hep söyleyecek sözü olan, hep bir şeylerin bir şekilde olması için mücadele veren, “duruşunu” önemseyen insanlar… 

Onlardan biri olduğumu sanmayın sakın. Heyvah ki heyvah! Hep ciddi konulardan söz ediyorum diye beni de onlardan biri sanıyorsunuz belki! Alakası yok! Burada bazen gaza gelip atıp tutuyor olsam da ben fikirlerine saplanmış biri değilim. Hatta gündelik muhabbetlerde fikirleri dalga geçmek için kullanmakta sakınca görmüyorum.

Fikirler değişir.. Dünya değişir.. Koşullar değişir… Sen de değişirsin…

30 küsur yıllık hayatımda henüz uğrunda ölünecek bir fikre veya inanca rastlamadım…

Bundan sonra rastlarsam da görmezden gelmekten çekinmem sanırım..

Ne bağıra bağıra inanıyorum demenin şüpheyi ortadan kaldırdığı var, ne kulaktan dolma saçmalıkların peşine düşmenin insana kattığı bir şey..

Zaten böyle yazmak falan da hikayedir. Bir insan sizinle konuşurken onun gözlerinde rahatlığını, kendinden eminliğini göremiyorsanız anlattığı şeyleri ciddiye almanıza da gerek yoktur. İyi bir müşteri halini malın kendisinden dinler, satıcısından değil.

Hayatın amacı mutlu olmaktır. Onda başka anlam arayanlar kendi gerçeklerinden kaçanlardır. İnsanın birinci amacı kendini mutlu etmektir. Bunu başaramamış birinin dünya hakkında atıp tutması kolpanın kolpasıdır.

O yüzden hasta oluyorum bu dava adamlarına, fikir insanlarına. Ve lafı uzatmadan, Zaytung’dan konumuzla yakından alakalı bir son dakika haberiyle bitiriyorum:

“Hayat, aldığın nefeslerin toplamı değil,nefesini kesen anların toplamıdır” sözünü öğrenen Oktay F. (16), kendini masturbasyona adadı…

 

yaz kızım35 takma adlı arkadaşa bu güzel espriden dolayı teşekkürler

 

Düşüncelerinizi yazın...

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.