Peki ya yerli dizi olarak?

Bir önceki yazıda belli bir çizgisi olan bir gazetemizin bir başyazısından alıntı yapmıştım. Adamlar ya kendilerine bunu yapanın kim olduğunu göremeyecek kadar aptaldılar ya da kendilerini takip eden insanların böyle basit şeylerle kandırılabilecek kadar aptal olduklarını düşünüyorlardı. Gerçek her ikisinin bir harmanı gibi duruyor ve iyi bir film senaryosu çıkmazdı bu işten demiştim.

Şimdi bir araştırma sonucunu paylaşacağım. Bir önceki yazıda abartmış mıyım yoksa eksik mi bırakmışım siz karar vereceksiniz: TESEV Eylül 2012’de Anayasa’ya dair beklentiler isimli bir araştırma yapmış. Bu araştırmaya katılanların %91,3 ‘ü anayasada laiklik kalmalı demiş. %8,7 ise anayasada laiklik olmamalıdır demiş.

Son bilmemkaç senedir, büyüklerinin evine gitmiş ve salonda mecburiyetten yerli dizi seyreden biri gibi laiklik elden gidiyor korku filmini resmen acı çekerek izliyor duruyoruz. Bu memlekette aklımız yettiğinden beri yiyebildiğimiz her haltı hiç bir engelle karşılaşmadan yiyebilen adamlar olarak laikliğin elden gitmesinin ne demek olduğunu bile aslında bilmiyoruz. Ama birileri sanki bu olmuş gibi davrandı durdu, laikliği korumak uğruna bin türlü rezillik yapıp durdu, bir sürü aptal da buna inandı.. Biz de kanalı değiştirme şansı olmayan zavallılar olarak izledik…

 

Düşüncelerinizi yazın...

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.