Küçük Hafız

Bursa’da, 8 yaşında bir çocuk hafız oluyor. Kendisine verilen harçlıklarla küçük kardeşine Kur’an almak için onunla beraber dışarı çıkıyor. Ve alkollü bir sürücü çocuğa çarpıp kardeşinin gözleri önünde onu öldürüyor.

Ve ben din-vicdan ilişkisini sorgulayan, buna kafa yoran biri olarak, biraz alkollü bir biçimde arabamı park edip, eve girip bilgisayarı açıp biramı içerken bu haberi okuyorum.

Alkolün değil, aptallığın yasaklanması gerektiğini muhafazakar insanlara nasıl anlatırım ki şimdi? Beni nasıl anlarlar ki?!

 

Küçük Hafız” üzerine 2 düşünce

  1. isradogan

    Büyük laflar etmek, hele de içilmesi kesin olarak haram edilmiş bir içeceği masumlaştırıp, sebep olduğu afeti insanın aptallığına vermek olsa olsa kendinizi temize çıkarma gayretidir. Yani diyorsunuz ki; bende içtim fakat kaza yapıp kimseyi öldürmedim, o durum o kişinin aptallığıdır.
    İnsan kınadığını yaşamadıkça bu dünyadan göçmezmiş. Bu bir yaşam dersidir ve gerçekleşleştiği çok vakidir. Benim için fark etmez elbette böyle düşünmeniz de, yazık etmeyin kendinize derim yine de. Bir tavsiyedir.

    Cevapla

Düşüncelerinizi yazın...

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.