Sözün özü…

Bir önceki yazım kendi yaşam deneyimime dayanan çok net bir kanaatimi yansıtıyordu. Amacım pek de umurumda olmayan bir olay üzerinden polis-trafik ilişkisi üzerine bir şeyler yazmaktı. Ama bu kadar net kanaate sahip olduğum bir konuda daha az örnek verip daha sade bir biçimde derdimi anlatmam gerekirdi diye düşündüm. Şimdi bunu yapıyorum:

Polisle bir sürücü arasındaki bir kuşkulu durumda ben genel olarak polisi haklı bulma eğilimindeyim. Ülkemizdeki polis memurları işlerini çok iyi yapan görevliler olmayabilir ama sürücüler kesinlikle onlardan çok daha tehlikeli ve zararlılar.

Her şey bir yana, benim hayatımı her gün aptallıkları ile tehlikeye atanlar sürücüler, polisler değil. Ben kendimi düzgün bir biçimde ifade ederek, polislerle gerektiğinde her zaman iletişim kurabiliyor, onlardan yardım alabiliyorum. Özellikle daha genç memurların eğitim ve bilinç düzeyi direksiyon başına geçtiğinde kendini kaybeden nice kelli felli magandaya göre çok daha ileri bir düzeyde..

Bu durumda ülkenin polislerini klişe iddialarla suçlayıp yollardaki isimsiz teröristleri mağdur görmek bana aptalca geliyor. Polisler bir suçlama karşısında açığa alınabiliyorlar ama sürücü geçinen gerizekalılar bir kazaya baktıktan 10 dakika sonra o kazanın daha berbatına sebep olabilecek hareketler yapmaya devam ediyorlar..

Düşüncelerinizi yazın...

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.