Çoğalalım arkadaşlar!

Sayıları hatırlamıyorum. Zamanında İstanbul Üniversitesi Rektörü gerekirse küsur on bin değil küsur yüz bin şehit verir Yunanistan’ı da alırız demişti.

Amcanın derdi neydi ki, daha iyi eğitim verip dünyaya hazırlaması gereken gençlerin yüz binlercesini böyle babasının malı gibi feda edebiliyordu? Tavuk çiftliği olan adam 100 bin yumurtasını tak diye feda edebilir mi? Elma bahçesi olan adam 100 bin elmasını? 100 bin insanı feda etmekten söz etmek için insanın nasıl bir psikolojide olması gerekir?

O faşist rektörün, darbeli-askerli-kanlı işlere bulaşması dolayısıyla sonra başının derde girdiğini biliyorsunuz. Ama şimdiki “çoğalalım” kaygısının onun istekleriyle çelişmediğini görmek için süper bir zeka gerekmiyor. Ne de olsa sayımız çok on milyonlar olunca 100 küsur binlerini toprak parçaları için feda etmek daha kolay/mümkün olacaktır.

Zamanında kapitalist bir bilge “sizin en iyi ihraç malınız askeriniz” demişti. Geçmişte de böyle olmamış mıydı zaten? Dünyanın insanlarına cep telefonu, bilgisayar, oyun konsolu, otomobil veya pop müzik ihraç edemezseniz gençlerinizin kanlarını ihraç etmek zorunda kalıyorsunuz demek ki! Dışarıdaki vampirler bunu çıkarları için sömürülecek bir doğal kaynak olarak görürler, içerideki soytarılar da bu kaynağı kutsallık adına bedava sömürmek peşindedirler.

İnsan kutsallar ya da para için harcanacak bir kaynaktan ibaret, gelişmemiş toplumlar için… O yüzden çoğalalım arkadaşlar, kalabalık olalım. Bu kaynağı büyütelim. Bir şeyin değeri sayısı artınca azalır çünkü. Bizi harcamak isteyenlere maliyetimizi azaltalım. Analar evlat doğurur ama helikopter doğuramaz. O yüzden helikopter ana kuzularından daha değerlidir. Çünkü analar hiçbir zaman helikopter yapacak evlatlar doğurmayacak. O zaman helikopter yerine ölecek evlatları çok çok doğursunlar! Anlıyor musunuz? Türklerin sayısı artacak diye sevinecek salaklar!?! Farkında mısınız bunların!?

İyi de, ışıklara 100 metre kala arkanızdan sellektör yapıp yol isteyip sonra haaart diye fren yapıp duran adamların sayısı artmayacak mı o zaman? Yol kenarlarında işenip atılmış pet şişeler? KPSS sınavına giren işsiz kalabalık artmayacak mı?

Niteliksiz insanların sayısının artması bir sorun olmayacak mı? Hele onların eline boktan bir tüfek verip boktan bir kutsal savaşa gönderip ucuz yoldan geberttirme şansı bu çağda olabildiğine azalmışken bu bedeli ne için ödeyeceğiz?

Çoğalalım arkadaşlar!” üzerine bir düşünce

  1. Selim

    Ben bunu bilmiyordum: Zamanında bir asker televizyonda “Sovyetlerin bir tankına karşılık 10 bin asker bulunduruyoruz” demiş. Varşova Paktı’nın tank sayısı Nato’nunkinden fazla olduğuna göre bize de çoğalmak görevi düşüyordu bu durumda kaçınılmaz olarak. Tüm bunların akıl ve ahlakla ilişkisini ise sakin kafayla kendiniz düşünün…

    Cevapla

Düşüncelerinizi yazın...

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.