Dost Tavsiyesi..

Evet.. O mektubu benim için ilginç kılan tek şey bu ibare oldu: Dost tavsiyesi..

Başbakan kendisine mektup yazıp bazı iddialar ortaya atan Kılıçdaroğlu’na cevap yazmış. Açıkçası bu memur kılıklı adam hakkında pek yazacak bir şeyler bulabileceğimi düşünmezdim. Ta, İstanbul Belediye Başkanlığı’na aday yapılıp birileri tarafından alabildiğine parlatıldığı, umutsuz Beyaz Türkler tarafından umut olarak görüldüğü zamanları hatırlıyorum.

Onu destekleyen alçakların onun kukla liderliğinin yaratacağı boşluktan nasıl yararlanacaklarını ve kanımızı nasıl emeceklerini yaşadıklarından bilen deneyimli bir yurttaş olarak üfürükten iddialarını çok izlenen yerli dizici kanallarda parlatan şarlatanlara gülüp geçiyorum, burada da bu bahislere girmezdim ama başbakanın cevabı sanırım biraz da bu şarlatanlara olduğu için ilgimi çekti. 5 seçimi art arda kazanmış biri olarak hiçbir seçimi kazanamamış bir mirasın onlardan da başarısız bir mirasçısı acaba bu satırları okuyunca lan ne yapıyorum ben diyerek yutkunmuş mudur?

“Girdiği beş seçimden de başarıyla çıkan bir partinin genel başkanı olarak size bir dost tavsiyesinde bulunayım: Siyasette ağırlık ve ciddiyet sahibi olabilmenin ön koşulu ciddi konularla ilgilenmek ve halkın sorunlarını çözecek yaklaşımlara yoğunlaşmaktır. Ağız dolusu laf edip hiçbir şey söylememek, sabah söylediğinden akşam çark etmek, ucuz polemiklerle gündem oluşturmaya çalışmak, aslı astarı olmayan iddialar da bulunmak, siyasette anlık ve sahte başarılar getirir. Uzun soluklu ve sahici başarılar, samimi ve tutarlı olmakla, ortaya bir vizyon ve özgün politikalar koymakla mümkündür.”

 

Düşüncelerinizi yazın...

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.